Macierzyństwo slider Zdrowie

Więcej niż zdrowie!

Zdrowie najważniejsze! Tak mówią! I to prawda, ale czy naprawdę dbasz o siebie? O swoich najbliższych?

Kontrolne badania krwi , zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna i unikanie stresu… to takie podstawy, aby zadbać o siebie. Pytanie do Ciebie… kiedy ostatnio wykonywałaś badania hmmm? A kiedy znalazłaś czas na chwilę by złapać oddech? Stres jest nieodłącznym elementem funkcjonalnia na tym świecie, ale należy sobie z nim radzić.

A może należysz do grona tych, co odwiedzają lekarza jak już organizm daje jasne sygnały by odwiedzić konkretnego specjalistę?

Oczywiście, że teoria jest łatwa i przyjemna! Dbanie o innych wychodzi nam lepiej niż dbanie o siebie. Ja też tak mam! Jednak zdaję sobie sprawę, że moje zdrowie jest bardzo ważne. Ważne dla siebie samej, ale przede wszystkim, bo jestem mamą, której jeszcze bardzo długo będzie potrzebował nasz syn. Jestem żoną, którą potrzebuje mąż oraz córką, siostrą i ciocią, której potrzebują bliscy. Jestem potrzebna! Ty też jesteś! Jesteś wyjątkowa i dla nich niezastąpiona!!! Dlatego musisz myśleć o swoim zdrowiu jak o priorytecie i nadrzędnej sprawie!

Ja sama muszę sobie to powtarzać, bo trudno jest myśleć o sobie, gdy ma się tak wiele do zrobienia i przeżycia.

Kiedy dostałam wiadomość od VitaLife Centrum Zdrowego Stylu Życia, pomyślałam, że to idealny moment, by pomyśleć o sobie i zadbać o zdrowie. Po 30stych przełomowych urodzinach i prawie roku po porodzie, zrobiłam wewnętrzny rachunek sumienia, który jasno pokazał mi… Kochana! Czas na Ciebie! Rok po porodzie minął jak tydzień! Uświadomiłam sobie, że nawet nie wiem czy karmiąc nadal piersią moje wyniki krwi są w normie?

W Poznaniu powstało miejsce jak ja to mówię szyte na miarę! Na miarę zdrowia i XXI wieku.  Miejsce, w którym zdrowie i długie życie pacjenta są priorytetem. Miejsce, w którym nie otrzymasz kolejnej bezmyślnej recepty. Tutaj nie usłyszysz, że masz łykać kolejne dziesiątki tabletek, ale, że może należy zmienić coś w odżywianiu? Lub że potrzebujesz jedynie paru chwil dziennie pracy ze swoim ciałem, by ból minął.  Taka recepta nie kosztuje nic wiecej jak Twój czas. Przywita Cię tutaj uśmiech specjalistów i holistyczne podejście do zdrowia. Jestem przeszczęśliwa, że takie miejsce zaprosiło mnie, abym na własnej skórze przekonała się, że to nie marketing ani PR tworzą otoczkę tego miejsca. To ludzie i ich podejście sprawiają, że ufasz i chcesz tu wrócić. Vita Life mimo odległości od mojego miejsca zamieszkania, stało się dla mnie „nowoczesną przychodnią dzisiejszych czasów „. Już sama nazwa „Centrum Zdrowego Stylu Życia” mówi sama za siebie. Jeśli mieszkasz w Poznaniu lub jak ja w jego okolicach, koniecznie sprawdź to na własnej skórze! Bo nie ma nic cenniejszego niż zdrowie!

Od 1,5 miesiąca korzystam z usług jakie oferuje VITA LIFE. Swoją przygodę tutaj zaczęłam od konsultacji, w której zaproponowano mi plan na powrót do pełni sił i zdrowia po urodzeniu.  Najpierw wykonano mi badania z krwi, a mianowicie cały pakiet dostosowany do mojego trybu życia z przed ciąży, aby zobaczyć jak się mają wyniki w obecnym stanie. Wyniki nie powalają, ale też nie były jakieś złe 🙂 Następnie na podstawie wyników badań oraz pomiarów ciała Pani dietetyk Karolina Osińska dostosowała dla mnie odpowiednie odżywianie, dostosowując kaloryczność do mojego rytmu dnia i zapotrzebowania. Wielokrotnie korzystałam z porad dietetyków i byłam również zadowolona, ale tym razem Pani Karolina urzekła mnie przepisami, które wykonuje się bardzo szybko, a do tego są tak pyszne, że mój mąż nie może doczekać się obiadu:) W końcu ktoś słucha tego, co do niego mówię, uwzględniając moje upodobania i możliwości czasowe. Plan żywieniowy zmienia się co tydzień lub co 2 tygodnie. Jutro czeka mnie kontrola 🙂 Kolejną wizytę jaką odbyłam, była wizyta u trenera personalnego Leszka Oleksego. Trener tutaj? Owszem! Właśnie to jest to kompleksowe podejście o którym wspominałam. Leszek przeprowadził test moich mięśni. Przyznam, że nie wyszedł imponująco. Ciąża i rok noszenia dziecka przy piersi i na rękach, odbił się na moim ciele zauważalnie:) Nie tylko kilogramy muszą być problem kobiet po ciąży:)  Między tymi wizytami u specjalistów, zespół zadbał również o moje dobre samopoczucie psychiczne i kobiecą przyjemność, gdzie odwiedziłam gabinet medycyny estetycznej.  Wiem, że to temat, który Was Kobiety interesuje najbardziej:) Napiszę na ten temat osobny artykuł.  Opiszę w nim wszystko co mnie spotkało.  Jakie zabiegi mogę wykonywać w obecnej chwili i co mogę Wam polecić:) Pani Doktor Magdalena Wawrzyniak-Hojczyk zdobyła moje zaufanie swoją esetyką, która trafia w mój gust, czyli #naturalbeauty. Pamiętajcie, że medycyna estetyczna to nie tylko botox i powiększone usta:) W ubiegłym tygodniu miałam ogromną przyjemność spotkać się z fizjoterapeutą Bartkiem Czarneckim. Uwielbiam masaże i regularnie korzystam z tego typu usług. Mam swoich ulubionych specjalistów w tej dziedzinie i z pewnością wiele oczekiwałam również od Bartka. No i co? Bartek zaskoczył mnie swoją wiedzą merytoryczną oraz a może przede wszystkim podejściem do pacjenta! Po wyjściu z jego gabinetu uświadomiłam sobie, że oprócz relaksu otrzymałam coś więcej… rozmowę, zrozumienie? Hmm terapię! Ten specjalista perfekcyjnie odkrył moje potrzeby. Zanim zacznę pracować nad wzmocnieniem mięśni, muszę najpierw się zrelaksować.  W innym przypadku nie osiągnę zamierzonego efektu. Dopiero po rozmowie z nim dotarło do mnie jak duży bagaż emocjonalny noszę. Terapia psychologiczna i fizjoterapeutyczna w jednym! Polecam! Z Bartkiem będę widywać się regularnie, tak więc dowiecie się jak mi idzie:)

W obecnej chwili możecie skorzystać z promocji, jakie oferuje VITA LIFE!!! Możesz skorzystać z usług typu grupon, które znajdziesz  TUTAJ!

Cóż więcej mogę dodać? Miejsce inne niż wszystkie. Jeśli możesz, skorzystasz sama z tego miejsca, ale jeśli nie, to zapamiętaj z tego artykułu ten przekaz.

Dbaj o siebie! Dbaj o swoich bliskich! Jesteś wyjątkowa i niezastąpiona. Masz dla kogo żyć i masz po co żyć! Badaj się regularnie i nie bagatelizuj żadnych niepokojących objawów. Żyjemy we wspaniałych czasach, gdzie medycyna zwycięża z wieloma mrocznymi chorobami!

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Kinga
  3 września 2018 at 19:53

  Skoro dieta jest pod Ciebie to dlaczego maz tez korzysta skoro ma inne zapotrzebowanie energetyczne?inny tryb zycia i inna budowe ciala?

  • Reply
   Kinga Roszak-Szydłowska
   4 września 2018 at 23:04

   Ponieważ mąż nie jest na żadnej diecie:) i jada na obiad to co ja:) oczywiście w ilości takiej na jaką ma ochotę:)

  Leave a Reply