Lifestyle Macierzyństwo slider

No to modna? Czy Matka?

GALERIA ZDJĘĆ -> W PRAWO

fot. Natalia Niedziela

No to modna czy matka?

W zależności od pełnionej roli w życiu, musimy dostosowywać się do stereotypów, cech, a nawet dress codu panującego wśród danej grupy społecznej. Postanowiłam rozłożyć na czynniki pierwsze słowo matka i modny. Wynik wyszukiwania? Padłam! Poniżej przedstawiam go Tobie w oryginale, gdyż trudno wyrazić różnicę, a raczej przepaść między tymi słowami…

Synonimy do słowa „matka”

Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa matka.

Synonimy do słowa „modny”

Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do słowa modny.

Śmiejesz się? Ja  nie wiem czy mam się śmiać, czy płakać… Jestem przyszłą mamą! W mojej głowie modna mama jest czymś nierozerwalnym! Mama, to kobieta i człowiek, a moda, to jeden ze sposobów wyrażania siebie. I nie chce mi się myśleć inaczej, że te 2 według mnie spójne wyrazy mogą w realnym świecie do siebie nie pasować, tworzyć barierę, negatywne emocje, czy nie współgrać ze sobą.

Ja wiem, że w czasach PRL było trudno o modne ubrania na czasie i było to coś wyjątkowego, odświętnego lub pokazującego kto ma jakie możliwości w dotarciu do zagranicznych rarytasów. Kobiety w ciąży nosiły raczej workowate suknie, nie marząc nawet o modnych i ładnych ubraniach. Jest to bardzo przykre, bo z opowiadań mojej mamy wiem, że okres ciąży wcale nie był przyjemnym, wyjątkowym i radosnym stanem. My współczesne kobiety, mamy i przyszłe mamy, możemy cieszyć się ogromnymi możliwościami jaki daje nam dzisiejszy świat.

Jednak pojawia się jakieś ale… co wypada, a czego już mi nie wypada założyć? Przecież jestem matką…nie mogę się tak ubrać. Jestem w ciąży, nie mogę tak pokazywać brzucha. Takich wątpliwości jest masa! Zastanawiam się czy gorsze są te wątpliwości i wewnętrzna walka z tym co chciałabym, a tym co powinnam? Czy to chore przeświadczenie, że teraz już nic nie muszę. Mogę tyć, mogę mieć tłuste włosy, a ten dres…no cóż, nie mam czasu o siebie zadbać. Ile kobiet, tyle wątpliwości, problemów i tłumaczeń. Za chwilę to ja zostanę mamą i przekonam się na własnej skórze jak to będzie. Złote rady dotyczące okresu ciąży też mówiły mi, że zobaczysz jak to będzie jak sama będziesz w ciąży?

No i… zobaczyłam! Jestem aktywna jak przed, zorganizowana bardziej niż przed ciążą, szczęśliwsza niż przed i nadal nienarzekająca! Zmieniło się wiele, ale co miało mnie tak zaskoczyć? Nadal czekam na to „zobaczysz”. Zastanawiam się również nad tym co mnie czeka jak synek pojawi się na tym świecie? Nie będę miała czasu się umyć? zjeść? zrobić makijaż? A z domu będę wychodzić w tym, w czym się obudziłam? Nie sądzę! Cenię sobie wygodę. Uwielbiam sportową elegancję i casual’owe stylizacje. Zdarza mi się być kobietą z krwi i kości, która zakłada elegancką sukienkę i wyższy obcas, aby czuć się inaczej niż zwykle. Daleko mi do skrajności. Po drodze mi z modą użytkową i wygodną. Lubię kobiece stylizacje w wyjątkowe dni. Czy jestem ubrana w sportowy zestaw, czy elegancką sukienkę, zawsze zależy mi na najlepszym samopoczuciu i byciu sobą. Wizerunek, to odbicie naszego codziennego życia. Mam też odpowiedni dystans i luz, który jest nam szczególnie potrzebny w dzisiejszym społeczeństwie, które propaguje idealne i nienaturalne kształty, szafę wartości niejednego mieszkania, czy wizerunek niczym z filmów dla dorosłych. Jestem za tym, aby zachować zdrowy rozsądek i żyć w zgodzie z własnym ja. Moda, to pojęcie względne i dla każdego jest czymś innym. W tym wszystkim co wyżej napisałam chodzi tylko o to, aby podejmować własne decyzje, nie ulegając presji otoczenia, dążąc do własnej równowagi. Dla mnie jedno jest pewne…nie zamierzam pełnić tylko jednej roli w życiu! Rola matki, macierzyństwo to jedno z aspektów i kolorów życia! Im szybciej uświadomimy to sobie, my kobiety, tym szczęśliwsze będziemy. Rodzimy i wychowujemy dzieci dla świata, nie dla siebie i swoich potrzeb.  Zatem przestań być ofiarą swojego losu. Stań się szczęśliwą i spełnioną kobietą, mamą! Podobaj się sobie, kochaj siebie, a taką najbardziej kochać będą Cię bliscy, którym naprawdę na Tobie zależy. Nie zapominaj o roli Twojego partnera, który tak jak i Ty jest partnerem, ojcem i mężczyzną. Zarówno oni, tak i my mamy prawo do swojej przestrzeni i chwili dla siebie.

K.

 

 

OUTFIT:

sukienka: misimi 

torebka: Michael Kors

szpilki: Mochito

okulary: no name

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply