Lifestyle slider

Make a wish…

Nowy Rok.

Kolejny rok życia za nami, kolejna niewiadoma przed nami. Jednak kochamy Nowy Rok. Za co? Sądzę, że najbardziej za to co nieznane, za to czego możemy się spodziewać lub czego chcemy się spodziewać. Uwielbiamy zaczynać coś nowego od poniedziałku, pierwszego dnia miesiąca i… Nowego Roku. To Nowy Rok pozwala podkreślić grubą kreską to co było i dać nadzieję na to co przed nami.

Mam za sobą wspaniały rok, najlepszy w całym życiu. Wydarzyło się tyle pięknych chwil, że myśląc o 2018 roku, przyznam szczerze, że napawa mnie lekki dreszczyk niepokoju, czy aby nie wykorzystałam limitu na radość i szczęście. Po chwili jednak górę bierze mój optymizm i wiara w to, że to my sami mamy największy wpływ na to, co nas spotyka, więc z pewnością i w tym roku spotka mnie równie dużo dobrego. Wierzę, że planując, skupiając uwagę na tym, na czym nam zależy i pracując na to, osiągniemy swoje cele. Dlatego lubię planować, zapisywać i wracać do swoich list modyfikując je czasem, bo plany mają prawo ulegać zmianie. Najważniejsze to umiejscowić je w czasie. Z czasem fajnie jest odhaczać wypełnione zadania i osiągnięte cele.

A jakie są Twoje cele na obecny rok? Nie chcę używać zwrotu „postanowienie noworoczne”. Mam wrażenie, że te słowa straciły dawno swoją moc. Według przeciętnego Polaka postanowienia noworoczne są krótkotrwałe i większość po 3 tygodniach stycznia zapomina już o nich. Dlatego warto zapisywać nasze plany, cele, marzenia i wracać do nich najlepiej każdego dnia, by zacząć pracę nad ich spełnieniem. W taki sposób działam z planem dnia, czy tygodnia. W tym roku swoją listę zrobiłam na początku grudnia, jednak jest ona zupełnie inna niż te dotychczas. Na przestrzeni lat moje cele zmieniły się diametralnie, bo zmieniły się moje priorytety. Kiedyś pisałam, że w Nowym Roku chcę… mieć płaski brzuch lub całą listę przedmiotów o jakich marzyłam. Nowy telefon czy laptop. Dziś zdecydowanie bardziej chcę być niż mieć. Na mojej liście nie znalazły się materialne aspekty, za to znalazły się zachowania, przeżycia, emocje i uczucia jakich chcę doświadczać. Zachęcam i Ciebie do stworzenia listy celów, marzeń, planów i wszystkiego, co chcesz osiągnąć, przeżyć, doświadczyć w Nowym Roku. To emocje pozwalają poczuć się nam szczęśliwymi. Emocje, które doświadczasz przy materialnych rzeczach są niestety krótkotrwałe. Podzielę się z Tobą kilkoma punktami z mojej listy, mając nadzieję, że Ty też stworzysz własny plan działania, który w rezultacie zaprowadzi Cię do osiągnięcia tego, o czym marzysz, stając się przy tym lepszym człowiekiem.

W 2018 roku…

 1. Jestem dla siebie bardziej wyrozumiała.
 2. Spędzam z najbliższą rodziną i przyjaciółmi maximum czasu, oddając się temu.
 3. Więcej czasu poświęcam synowi i mężowi, a mniej pracy.
 4. Znajduję czas na aktywność fizyczną, bo lubię i chcę trenować jak dawniej.
 5. Wracam do biegania, bo bieganie kształtuje mój charakter. 
 6. Biorę udział w biegach masowych, bo chcę przeżywać emocje i radość płynącą z takich wydarzeń.
 7. Dbam o swoje zdrowie, bo żyję nie tylko dla siebie.
 8. Realizuję swoje cele, a nie cele innych.
 9. Podróżuję i zwiedzam, czerpiąc z tego naukę, przyjemność i dobre samopoczucie.
 10. Odwiedzam inne kraje, bo czerpię ogromną przyjemność od innych kultur. 
 11. Biorę udział w konkursach, bo ubiegły rok pokazał mi, że potrafię wygrywać! Lubię smak zwycięstwa.
 12. Smakuję nowych potraw, bo nigdy nie wiem, co zasmakuje mi najbardziej.
 13. Pokazuję Synowi Świat, by był jego obywatelem i czerpał z niego samą mądrość.
 14. Chodzę na koncerty, bo muzyka na żywo mnie wzrusza i daje poczucie szczęścia.
 15. Obchodzę swoje 30-te urodziny, bo warto świętować każdy przeżyty rok życia.

To tylko 15 punktów, a mogłabym napisać całe 100! Przeżywajmy! Doświadczajmy! Kochajmy! A czego w tym roku Ty pragniesz najbardziej?

Najlepszego Roku w Twoim dotychczasowym życiu Tobie życzę!

K.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply