Lifestyle

Majowo, majówkowo…

Długo wyczekiwana majówka na totalnym bezplanie.

Ciągła zmiana planów, monitorowanie pogody i bezustanne zapewnianie męża, że czuję się dobrze i jestem gotowa na podróż. Tak wyglądały ostatnie 2 tygodnie kwietnia w kwestii planowania majówki.

Interesuje mnie jak Wy Kobiety znosiłyście ciążę? Co z Waszymi planami na wakacje, długimi weekendami, imprezami okolicznościowymi? Jakie podejście do podróży w tym czasie miałyście/macie wy i Wasi partnerzy? Jak wpływała, czy wpływa na Was presja otoczenia i opinia innych?

Jak wyglądało to u nas?

Przede wszystkim obawy męża o podróżowanie samolotem, mimo pozytywnej opinii lekarki prowadzącej moją ciążę. Obawy rodziny, które nie pomagały mężowi w zmianie zdania. Ja osobiście czuję się obecnie najlepiej w całym dotychczasowym okresie ciąży. Chciałam móc skorzystać z ostatnich wakacji w ciepłych krajach jeszcze bez obowiązku rodzicielskiego. Niestety, nie wyszło. Wakacji w ciepłych krajach nie było. Szkoda.

Jednak majówka minęła nam bardzo pozytywnie w gronie bliskich i życzliwych nam osób. 10 dni przemieszczania się po Polsce centralnej. Poznań->rodzinny Inowrocław->Przyjezierze (miejscowość nad jeziorem)-> Toruń-> Poznań-> Warszawa->Toruń-> Inowrocław->Poznań. W rodzinnym mieście mamy zawsze co robić. 1 dzień spędzony nad jeziorem wśród natury w pełnym słońcu, okazał się bardzo odprężającym i cennym. Spacer brzegiem jeziora, relax na pomoście, to wspaniała forma spędzania czasu. Ja osobiście uwielbiam, a miejsce w którym byliśmy, to miejscowość, w której spędzało się każde wakacje w dzieciństwie. Lubimy to miejsce. Toruń, to klimatyczne miasto, które znamy od dziecka, a zawsze chętnie jedziemy pospacerować pośród zakątków starego miasta, odwiedzając najlepszą kawiarnię w mieście Bread.house.cafe. Wspaniałe wypieki, najlepsza kawa ever, przytulny wystrój. Jeśli będziecie kiedyś w Toruniu, odwiedźcie koniecznie to miejsce! W Warszawie bywam regularnie. Mamy tam bliskich przyjaciół i grono znajomych. Tym razem odwiedziliśmy starych, dobrych przyjaciół. Pogoda może i nie była wymarzona, ale czy to ważne? Ważne z kim! Wieczory wspominek, wspólne oglądanie meczów NBA w nocy i łzy ze śmiechu. Dobrze mieć najlepsze wspomnienia i dzielić je z ważnymi w naszym życiu ludźmi. Jednak Warszawa na chwilę stała się letnią stolicą Europy. Pełne słońce, krótki rękaw, spacer po starym mieście, to jest to, co lubimy najbardziej w dużych miastach. Lubimy chodzić i zwiedzać centrum takich miast. Mamy piękną stolicę Polski. Dobre jedzenie, najlepsze towarzystwo i nienaganne samopoczucie, cóż chcieć więcej? Odpukać czuję się naprawdę dobrze. Ból w kręgosłupie praktycznie mi nie doskwiera. Bóle więzadeł w podbrzuszu minęły, dzięki temu mogę swobodnie chodzić, spacerować i zwiedzać. Idealny czas na aktywne podróżowanie. Może zauważyliście, że przemieszczaliśmy się po bezpiecznych dla nas miejscach, aby w razie czego, móc szybko dotrzeć do opieki medycznej. To bardzo ważny punkt planowania wyjazdów.

10 dni minęło nam pod znakiem wspólnie spędzonego czasu ja i mąż oraz my i rodzina, my i przyjaciele. Czas spędzony wśród bliskich i ważnych dla nas ludzi, jest zawsze najlepiej spędzonym czasem. Aktywne zwiedzanie, spacery i nawet chwila pluskania basenowego.  Brakowało nam tylko prawdziwej majowej pogody przez cały ten okres, ale cóż… doceniajmy małe rzeczy!

A jakie są Wasze pomysły na wakacje, krótki urlop, długi weekend w czasie ciąży? Piszcie w komentarzach!

 

Co należy wziąć pod uwagę podczas planowania wyjazdu w czasie ciąży?

  • rodzaj transportu
  • odległość do opieki medycznej w czasie trasy oraz pobytu
  • program wakacji dostosowany do samopoczucia ciężarnej

Co należy ze sobą zabrać w podróż?

  • kartę przebiegu ciąży wraz z badaniami
  • podkolanówki lub rajstopy kompresyjne, które usprawniają krążenie w trakcie podróży
  • wygodne ubrania szczególnie podczas podróży, aby nie krępowały okolic brzucha i nóg
  • wygodne obuwie, w którym będziesz się przemieszczać
  • plecak zamiast torebki idealnie sprawdza się podczas zwiedzania
  • krem z wysokim filtrem UV przeciw przebarwieniom
  • im mniej tym wygodniej – komfort to podstawa

Udanych wakacji 🙂

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply