Lifestyle Macierzyństwo

Karmisz w miejscu publicznym? Nie zapomnij o…

Czy będąc w ciąży myślałaś podobnie jak ja? Czy będę potrafiła karmić piersią dziecko w miejscu publicznym? Jak się przełamać? 

W rzeczywistości okazuje się, że to nie jest problem. Kiedy masz przy sobie dziecko, nie myślisz o niczym innym, jak tylko o tym, by zaspokoić jego potrzeby. Dla swojego komfortu, ale i też dla zdrowia warto pomyśleć o kilku aspektach. 

Po pierwsze, odpowiednia garderoba! 

Po ciąży warto zrobić porządki w szafie i dopasować ubrania do aktualnego stylu życia. Nie oszukujmy się! Imprezowe sukienki, czy obcisłe bluzki, nie przydadzą się w najbliższym czasie. Przyda się za to odzież dla mam. A jest taka? pytasz? Z uśmiechem piszę, że jest! I to nie byle jaka, bo modna, sexy i wygodna. Za to najbardziej uwielbiam ubrania od misimi. Kobiece, sexowne, praktyczne i bardzo komfortowe, czyli to, czego najbardziej potrzebujemy.

Lubimy ładnie wyglądać i dobrze się ze sobą czuć. To nic złego. Zasługujemy na to. Mamy prawo do tego, aby poświęcać czas również tylko sobie. Wiem już ze swojego doświadczenia, że nie jest to łatwe, a czas jaki mam dla siebie jest baaaardzo okrojony. Mimo wszystko warto go sobie poświecić, choćby kilka minut dziennie dla zdrowia swojej psychiki. 

Jakie jest odpowiednie ubranie dla kobiety karmiącej? Takie, które łatwo i komfortowo pozwoli Tobie nakarmić malucha wśród ludźmi. Wybieraj przeznaczone w tym celu bluzki i sukienki np. od Misimi ( jak ja na załączonych fotografiach), rozpinane na guziki, czy zamek błyskawiczny koszule i sweterki, luźne t-shirt’y. W ten sposób zachowasz maximum dyskrecji i komfortu.

Po drugie, Idealne miejsce.

Wchodząc do lokalu wybieraj miejsce, gdzie w miarę możliwości będziesz odwrócona od większości gości. Zapewnisz sobie w ten sposób spokój i unikniesz niechcianych spojrzeń. Siadaj również jak najdalej drzwi wejściowych, nawiewu i klimatyzacji. W ten sposób unikniesz przewiania i zapalenia piersi oraz zawiania maluszka.

Pamiętaj! Nikt nie może zabraniać Tobie karmienia dziecka w miejscu publicznym. Jest to w pełni legalne. Zachowuj się przy tym dyskretnie, aby nie gorszyć innych. Szanuj przekonania osób trzecich. Można karmić dyskretnie.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply