Lifestyle Macierzyństwo slider

Bawaria i podróż autokarem z maluszkiem.

Wycieczki, podróże, wyjazdy krótkie i długie…

Chyba mało kto ich nie lubi, ale dla jednych są większą przyjemnością, dla innych niepotrzebnym stresem. A jeśli w grę wchodzi wyjazd z małym dzieckiem, to często stres bierze górę i rodzice rezygnują z wycieczki, odkładając ją w czasie. Decyzje te są różnie argumentowane, bo i dzieci są różne. Ja osobiście namawiam do podróżowania z maluszkiem i nie bania się tego.  Zrób wszystko, by ten czas był dla Was absolutną przyjemnością. Przygotuj się do niego, a następnie ciesz się poznawaniem świata.

Za nami podróż samolotem i kilkugodzinne jazdy samochodem. Nikodem dobrze znosi trasy, ale nie wszystkie dzieci lubią podróżować. Może to kwestia rodzaju transportu, a może wieku. Sama nie wiem. Warto jednak sprawdzać dziecko na różnym etapie jego rozwoju. Czasem coś, co kiedyś nie zdawało egzaminu, po jakimś czasem staje się dobrym rozwiązaniem. Kwestia środka transportu również może ulec zmianie. Warto moim zdaniem testować i doświadczać nowego.

Ostatnio wybierając się z synkiem na Bawarię, wybrałam autokar i nocną podróż. Już wiem, że kiedy wieczorem prowadzę samochód, Nikoś jest niespokojny, wręcz płaczliwy, bo chce mieć mnie blisko. Zatem podróż autokarem wydawała się dobrym pomysłem. Nocny kurs, fotelik na siedzeniu obok, efekt? Nikodem na 8h jazdy przespał 6! Kiedy wybiła na zegarze jego godzina snu, nakarmiłam go i zasnął mi przy piersi. Spał przez całą podróż w foteliku, przebudzając się tylko na karmienie. Ten wybór miał naprawdę sporo zalet, ale również i wad. Jednak to, na czym mi zależało, otrzymałam w tej formie podróży. Polecam i Tobie testować wszelkie możliwości. Jeśli zależy Ci na poznawaniu z dzieckiem świata, poznaj potrzeby swojego dziecka, a wspólne podróże będą dla Was frajdą i ogromnym przeżyciem. Widzimy, że po każdym wyjeździe nasz synek nabywa nowych umiejętności, staje się bardziej odważny i samodzielny. To cudowne uczucie widzieć go szczęśliwym.

Zalety podróżowania autokarem z dzieckiem:

  • Komfort jazdy. Nie musisz martwić się o trasę, tankowanie, i… toaletę 😉
  • Wygodne siedzenia. Fotelik przydzielony jest do osobnego miejsca. Nie musisz trzymać całą drogę dziecka na kolanach, jak to jest w samolocie.
  • Nie prowadząc samochodu, możesz śmiało przysnąć, jeśli tylko potrafisz 🙂
  • Wybierając nocny kurs, masz większe prawdopodobieństwo, że Twoje dziecko prześpi podróż.

Wady podróżowania autokarem z dzieckiem?:

  • Opłata za dziecko mimo wieku poniżej 2 roku życia. Zniżka ok 40%
  • W stosunku do podróży samochodem wychodzi drożej.
  • Ilość bagażu ograniczona.
  • Nie mamy wpływu na sąsiadów 🙂
  • Przemieszczanie się z bagażami.

Wybierając się w podróż pamiętaj o innych aspektach. Opisałam je w tym artykule TUTAJ

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę udanych wakacji 🙂

Przy okazji zachęcam Cię do odwiedzania przepięknej Bawarii. Może zdjęcia, które zrobił mój Tata rozbudzą w Tobie poznanie tego miejsca 🙂

 


You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply